صد دروازه(سرزمین ناشناخته های شرق)

بازی صد دروازه(سرزمین ناشناخته های شرق)

بازی صد دروازه(سرزمین ناشناخته های شرق)

تکاپو برای یافتنِ ادویه‌های پُررَمزوُرازِ تازه، بازرگانان را به جزایر اندونزی کشانده‌است. افتتاحِ مسیرهای دریاییِ پُرسرعت به‌سوی آسیا، بازرگانان را واردِ رقابتی نفس‌گیر برای دریافتِ سود بیش‌تر از این بازار پُرمنفعت کرده‌است. “جاده‌ی ادویه” که در سالیان دور، به دستِ اروپایی‌ها ساخته شده، اکنون رو به متروکه شدن می‌رود…

شما، به‌عنوان بازرگانانی پیشرو، بهترین فرصتِ تمامِ عمرِتان را در اختیار دارید تا به ثروت و شهرت برسید! پس بادبان‌ها را بکشید، پایگاه‌های خود را بنا کنید و شبکه‌ی بازرگانی خود را در این سرزمین رویاییِ سرشار از “شگفتی‌های شرقی” تشکیل دهید..

سرزمین ناشناخته های شرق و سرزمین تجارت ادویه
خلاصه ای در مورد کالاهای قابل تجارت در بازی
به دلیل اهمیت ادویه در آن زمان بخشی از تجارت بازار صد دروازه مربوط به خرید و فروش ادویه جات بوده ( زنجبیل، میخک و فلفل) اما چای نیز در این زمان نقش زیادی در تجارت جاده ابریشم داشته است.
زنجبیل که از زمان‌های دور کاربرد ویژه ای مخصوصا در پزشکی باستان چین داشته در ایران به نام ژنگویر شناخته و از اینجا به غرب ارسال میشده است.
ادویه بعدی میخک صدپر است که در روم باستان به شدت با ارزش بوده‌ و در قرون وسطی به عنوان یک کالای با ارزش در اقیانوس هند تجارت می شده، ارزش یک کیلوگرم میخک در آن زمان برابر با ۷ گرم طلا بود که در بازی صد دروازه نیز از با ارزش ترین ادویه هاست.
در این میان فلفل قرمز که خاستگاه آن آمریکا بود بعد از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب به بقیه قاره ها وارد شد.
اما بوته چای برای نخستین بار در چین و در حدود پنج هزار سال پیش شناخته شد و به تدریج خواص درمانی آن کشف شد. هلندی ‌ها در سده هفدهم چای را از چین به اروپا بردند.
داستان بازی
اندکی پس از رونق گرفتن تجارت ادویه در مسیر جاده ابریشم، وقت آن شده بود که تاجران نقاط قوت خود را به برگ برنده تبدیل کنند تا از دیگر رقیبان خود پیشی بگیرند، چرا که افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کردند و با گذر زمان تعدادی از مشتریان خود را از دست داده بودند.
تنها عده ی کمی از تاجران بودند که تجارت در مسیر جاده ابریشم برایشان کافی نبود، همیشه بلند پرواز و همواره به دنبال پیشرفت بودند، که در نتیجه قایق های خود را آماده کردند و راهیِ سرزمین های ناشناخته شرق شدند، به دو دلیل: اول این که از کشف ادویه های جدید سیری ناپذیر شده بودند، دوم اینکه تجارت خود را گسترش داده و به سرزمین های دور تر ببرند و بتوانند به کل دنیا صادرات داشته باشند.

دانلود دفترچه صد دروازه(سرزمین ناشناخته های شرق)